Budou na Zélandu ''koblihy'' legální???

29. října 2006 v 17:07 | Lahváč |  News
Oslavná kolečka, neboli "koblihy", jsou mezi funkcionáři FIA ve velké neoblibě. Již dvakrát letos potrestala Mezinárodní automobilová federace "hříšníky", kteří podle ní ohrožovali bezpečnost nadšených diváků.
První výstrahu vyslali komisaři po letošní květnové Argentinské rally, kdy nejprve hrozili jezdcům desetitisícovou pokutou v eurech a nakonec je podmínečně vyloučili.
Pokud by Sebastien Loeb, Gigi Galli, Manfred Stohl a Dani Sordo něco podobného, co předvedli po dojezdu do cíle poslední rychlostní zkoušky, zopakovali do konce letošní sezony, byli by na jednu soutěž podmíněně vyloučeni.
Nejčerstvější zkušenost s podobným postihem má Henning Solberg, který "koblihami" bavil diváky na zrušené městské rychlostní zkoušce v kyperském Limasolu. V jeho případě je trest ještě tvrdší. Pokud si Henning kolečko do konce sezony 2007 udělá, bude vyloučen hned ze tří soutěží MS!
Bude zajímavé sledovat, kdo se o podobné kousky pokusí na Novém Zélandu. Pořadatelé se rozhodli při soutěži respektovat (z)vůli FIA, ovšem ne všude. Nedaleko servisní zóny vyčlenili prostor o rozměrech 20x20 metrů, kde mohou jezdci svou radost před diváky projevit. Uvidíme, kolik odvážlivců se najde...
prevzao z : motorhome.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.