Červený Kronos po shakedownu

25. října 2006 v 20:55 | Lahváč |  Live výsledky
Netypický shakedown se jel na trati městské superspeciálky na Gloucesterském dostihovém závodišti. Kronos poprvé odhalil nové zbarvení vozu Xaviera Ponse.
[556×300] Oproti tradičnímu termínu se poslední test před startem rally nekonal ve čtvrtek ráno, ale už ve středu večer od 19 do 22 hodin místního času. Organizátoři tak pravděpodobně chtěli omezit počet přítomných diváků. Shakedown by měl reprezentovat charakter celé soutěže, ale o tom v Perthu se dá říci, že přesně odhaluje podobu pouze šesti rychlostních zkoušek a to právě zmíněné superspeciálky, kterou jezdci absolvují šestkrát. Od zbytku soutěže se zásadně liší a týmy jej berou pouze jako kontrolu technického stavu vozů, ne jako příležitost k nastavení podvozku.
Citroeny Xsara WRC odjely dvojité kolo o délce dvakrát čtyři kilometry. Oběma jim na startu zhasnul motor, ale zbytek už se odehrál bez nejmenších problémů a mechanici po návratu jen zběžně zkontrolovali technický stav. Sordo i Pons objeli závodiště ve volném tempu, v paralelní dráze pak trochu zrychlili, ale vše při zachování nízkého rizika poškození vozů. Na dostihové závodiště se vrátí zase zítra kvůli zahajovacím RZ1 a 2.
Sordův vůz není zásadně poznamenán ztrátou modrého sponzora Gauloises, zato Ponsova Xsara se celá převlékla do červené. Nese hrdé startovní číslo 1 a jedná se o velmi úspěšný vůz, který má na kontě šest vítězství s Loebem za volantem.
foto: wrc.com
převzato z: wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.