Fiat zváží stavbu vozu kategorie WRC!

29. října 2006 v 16:29 | Linner |  News
Automobilka Fiat oznámila koncem týdne své ambiciózní plány pro sezonu 2007, které zahrnují obhajobu všech letos získaných titulů. Zároveň uvedla, že pokud se pravidla FIA neposunou v blízké budoucnosti směrem k nově vzniklé kategorii S2000, zhodnotí stavbu speciálu kategorie WRC.
Pro příští sezonu si italská značka udržela všechny čtyři piloty, s nimiž letos získala titul mistra Evropy, šampionátu IRC (Giandomenico Basso) a zvítězila i v domácím mistrovství (Paolo Andreucci). Zbývajícími piloty budou i letos Andrea Navarra, který kryl záda Andreuccimu v italském šampionátu a mladík Umbreto Scandola, účastník vybraných podniků šampionátu IRC.
Basso se bude i letos snažit získat mistrovský titul v mezinárodním mistrovství IRC a doplňovat ho bude na vybraných soutěžích Andrea Navarra. FIA navíc nedávno oznámila rozšíření kalendáře ze čtyř soutěží na devět, díky čemuž se posádky vydají i do Číny a Ruska, což jsou pro značku trhy s obrovskou kupní silou. Další novou soutěží bude v IRC Turecká rally, která se letos jela v rámci WRC. Uznávaný šotolinový specialista Navarra pojede všechny čtyři podniky IRC na nezpevněném povrchu (Safari, St. Petersburg, Turecko a Čínu).
Anderucci, nedávno korunovaný italský šampión, se bude opět účastnit domácího mistrovství a je očekáváno, že s ním se na italských tratích objeví i vycházející hvězda Fiatu, teprve jednadvacetiletý Scandola.
Fiat oznámil i úzkou spolupráci se dvěma soukromými týmy (Procar a Grifone), kterým umožní starty s vozem S2000. Italský výrobce se ovšem také nechal slyšet, že pokud nebudou vozy kategorie Super 2000 v popředí zájmu mezinárodní automobilové federace FIA, pustí se do stavby speciálu královské třídy WRC! "WRC verze Grande Punta bude záviset na vývoji předpisů," prohlásil pro časopis Autosprint Claudio Berro, který je zodpovědný za projekt Fiatu v rally.
Převzíto z Motorhome.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.