Ford vs. Subaru

28. října 2006 v 21:11 | Lahváč |  Live výsledky
Skvělé výkony dnes předvedla vedoucí dvojice jezdců.
Dnes ráno nastupovali Petter Solberg a Mikko Hirvonen na start jako naprosto vyrovnaní soupeři. Dvacet sekund ztráty norského jezdce bylo možné připsat jedné jediné chybě, jinak v pátek sváděli naprosto vyrovnanou bitvu. Podobně tomu bylo i dnes, ale mladý Fin už měl jednoznačně navrch. Petter byl pomalejší v sedmi testech z devíti, vždy se však držel v těsném závěsu. Nejpřesněji to ilustruje fakt, že Mikkův náskok za celou etapu narostl o pouhých 6 sekund!
Přijde tedy Solberg o vítězství kvůli jediné chybě? "Dnes to bylo dost těsné. Mysleli jsme, že bude větší vlhko, takže jsme nezvolili nejvhodnější pneumatiky. Samozřejmě chci vyhrát, ale to chce Mikko také! Zítra nás čeká dlouhý den a uvidíme, co se stane." Při jiné příležitosti Petter hodnotil své šance na triumf takto: "Je to neskutečně vyrovnané, ale tohle je rally, do cíle je pořád daleko a chybu může udělat kdokoliv."
Hirvonen v současnosti tahá za delší konec provazu a získaný náskok mu dává dobrou výchozí pozici pro závěrečné boje. "Dnešek byl prostě fantastický! Nepotkal nás jediný problém a opravdu jsme si to užívali. Dokázal jsem, že mohu jet tak rychle, abych bojoval o vítězství. Za jízdy jsme sledovali Petterovy mezičasy a jeli jsme podle nich. Je krásné hlídat si vedení a jsem rád, že to zvládám i pod takovým tlakem. Snažím se nemyslet na vítězství, prostě jen držím dobrou rychlost a Pettera za námi."

prevzato z :wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.