Loeb se bojí, že už letos nepojede

6. října 2006 v 15:39 | Linner |  News
Úřadující mistr světa Sebastien Loeb se obává, že po zlomenině ruky, kterou si přivodil po pádu z horského kola, nebude již moci do letošní sezony zasáhnout.
Francouz je na nejlepší cestě získat třetí titul v řadě, ale může se také ocitnout v situaci, kdy bude pouze nervózně sledovat, jak Marcus Gronholm útočí na jeho 35 bodový náskok.
Do konce sezony zbývají čtyři soutěže a deset bodů za vítězství v každé z nich. Gronholm ale nemusí pokaždé vyhrát. K překonání Loeba by mu stačila pouze dvě vítězství a dvě druhá místa.
"Jak brzy se vrátím, bude záležet na tom, jak se bude vše vyvíjet. V tuto chvíli to není možné odhadnout," říká Loeb pro francouzský deník L'Equipe. "Když jezdíte celý rok automobilové soutěže, ani si neuvědomíte, jak může ohrozit vaši kariéru jízda na kole. Je to ale součást mé fyzické přípravy."
Podle lékařů utrpěl Loeb několikanásobnou zlomeninu pravé paže. Za normálních okolností si takovéto zranění vyžádá až čtyřměsíční rekonvalescenci. To by znamenalo konec letošní Loebovy sezony.
Alsan také vyjádřil podporu Colinu MCraeovi, který ho nahradí příští víkend na Turecké rally. Skotský veterán nesoutěžil s WRC od konce loňského roku.
"Ze všech jezdců, kteří byli k dospozici, je Colin tím, který má největší úspěchy, největší zkušenost a nejspíš je i nejrychlejší," pokračuje Loeb. "Samozřejmě ztratil kontakt se šampionátem, protože nějaký čas nejel, ale i tak si myslím, že je to ta nejlepší volba."
"Když nepojedu, bude pro Marcuse jednodušší vyhrávat soutěže. Pokud se dostane do sebemenších problémů, může být ze hry, aniž bych se musel angažovat. Colinovou prioritou bude zisk maxima bodů do hodnocení značek. Může ale také dostat Marcuse pod tlak a to by bylo skvělé," dodává Sebastien Loeb.
Převzato z: motorhome.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.