OMW Peugeot před Tureckem

8. října 2006 v 14:17 | Lahváč |  News
Manfred Stohl a Ilka Minor se těší na premiéru, Henning Solberg a Cato Menkerud chtějí do top5, tým chystá bratrovražedný souboj.
Posádky norského týmu mají důvod ke spokojenosti, obě se pohybují v první desítce průběžného pořadí jezdců. Manfred je na pátém místě, Henning osmý. Celý tým má však nový cíl - porazit tovární Subaru v poháru konstruktérů a vybojovat třetí místo.
Pro Manfreda je Turecká rally posledním podnikem letošní sezóny, který ještě nezná. "Nemyslím, že bychom měli jakékoli problémy. Oproti Japonsku, kde jsme jeli také poprvé, je Turecko pomalejší a tak se dá rychleji najít rytmus. Vlastně to bude docela podobné, jako na Kypru."
Henning se loni v Turecku potýkal s problémy, skončil jedenáctý, ale pro letošek je plný sebevědomí. Jiné umístění, než v nejlepší pětce si nepřipouští a nepřestává doufat ve své první stupně vítězů. "Jsem si jistý, že mohu být rychlý a navíc mi Bozian-Racing slíbil skvěle připravené auto." Solberg se také vyjádřil ke zranění Sébastiena Loeba: "Je opravdu škoda, že v Turecku nepojede. Dobře si dokážu představit, jak se teď cítí. V roce 1999 jsem si zlomil nohu během neškodného závodu na motokárách. Prostě vás vůbec nenapadne, že se něco takového může stát tak rychle."
OMV Peugeot Norway je jako nejlepší M2-tým s 59 body na čtvrtém místě týmového šampionátu. V Turecku se chystají zaútočit na třetí příčku, kterou momentálně hájí Subaru se 79 body. Ve prospěch OMV Peugeot hovoří i vzájemná bilance z osmi závody, kterých zúčastnily oba týmy: 59 ku 52 bodům. Možná se tak schyluje k bratrovražednému souboji mezi sourozenci Solbergovými.
Převzato z: wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.