Séb mistrem světa

29. října 2006 v 16:13 | Lahváč |  News
Jednička týmu Kronos Citroen Sebastien Loeb přiznal, že po Australské rally, kde Marcus Gronholm nedokázal dojet do třetího místa, se mu ulevilo. Tento výsledek znamená, že Francouz může slavit třetí titul mistra světa v řadě.
ImageLoeb musel sledovat čtrnáctý podnik světového šampionátu z domova, stejně jako před dvěma týdny Tureckou rally. Po Kyperské rally spadl při tréninku z horského kola a zlomil si pravou paži.
"Zrovna teď je těžké říci, jak se cítím - ve Francii je hodně brzo ráno. Byl jsem na sebe naštvaný, když se mi to stalo, protože mě to vyřadilo ze soutěže," komentuje vše Loeb ze svého domova. "Cítím úlevu. Myslím, že mnoho lidí nevěřilo, že bych mohl získat titul s privátním týmem, i kdyby to bylo s podporou od Citroen Sport. Jsem hodně rád za Kronos a naše partnery, zvláště BFGoodrich."
"Díky jejich bezchybné práci jsme byli schopni si vytvořit během prvních dvanácti soutěží dostatečný náskok, který nám dnes pomohl dosáhnout našeho cíle."
Loebova naděje na obhajobu titulu začala nabírat konkrétnější rysy již v pátek, kdy Marcus Gronholm chyboval a při nehodě ztratil více než deset minut. I když se vrátil do bojů a svou ztrátu stahoval, na lepší než páté místo to však nestačilo.
"Samozřejmě, že mě to dostalo do dobré nálady. Volal jsem Marcovi (van Dalen) a on mi vysvětlil, co se stalo. Deset minut byla pro Marcuse velká ztráta, když potřeboval dojet na stupních vítězů. Po poslední erzetě jsem poslal Marcusovi přátelskou esemesku a poděkoval jsem mu za letošní souboje. On mi odpověděl, že je to fér a že si titul zasloužím. Také mě ale varoval před příští sezonou!"
Pokud se týká Loebova návratu za volant Xsary WRC, nebyl schopen říci konkrétní datum. Dodal ale, že všechno jde zatím dobře. Jestli bude schopen nastoupit za tři týdny na Novém Zélandu se ještě uvidí.
"Určitě teď půjdou věci mnohem snáze, když nejsem pod tlakem, abych se vrátil co nejdříve. Neznamená to ale, že bych si dopřál větší pohodu při rehabilitaci. Čeká mě spousta práce. Byl jsem právě na rentgenu a ten ukázal, že ruka srůstá dobře. Další vyšetření mě čekají za dva týdny. Zjišťuji, že si to vyžádá spoustu času. Tento druh zlomeniny je trochu komplikovaný. Budu muset zapracovat na pohyblivosti celé paže a posilovat ji. Některé dny mám pocit, jako by se nic nestalo, ale je mi jasné, že to musí jít krok za krokem."
"Už mohu jezdit svým autem v běžném provozu. Pokud jde ale o návrat za volant Xsary WRC, nemohu vám říci přesné datum a neřeknou ho ani lidé, kteří se o mě starají. Minimum, ve které mohu doufat, jsou seznamovací jízdy před Novým Zélandem, kde se tratě dost změnily. I kdybych nemohl letos jet, alespoň bych si tratě kompletně prozkoumal před příštím rokem. Musím být trpělivý. Alespoň mi to dává příležitost vychutnat si můj třetí titul."
prevzato z: motorhome.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.