Mikko: v Británii Malcoma poslouchat nebudu

23. listopadu 2006 v 20:10 | Lahváč |  News
Vítěz Australské rally předvedl další kvalitní výkon a nestačil jen na suverénního Grönholma. Jak viděli Rally Nový Zéland on a jeho spolujezdec? Do Británie chystá posádka odvážnou strategii.
Jaký tedy byl rozdíl mezi vítěznou Austrálií a víkendem na Novém Zélandu? "Je to trochu jiné - neustále myslet na body. V pátek jsem při druhých průjezdech jel co to šlo, abych zjistil, jestli dokážu udržet tu samou rychlost, jako Marcus. Ale znovu jsem musel myslet na body. Když máte dobrý rytmus, můžete si dovolit riskovat. Ano, zkoušel jsem to, ale on byl prostě rychlejší, musím ještě trochu zabrat a hodně se naučit. Rally se jede v nové oblasti, zkoušky nezná nikdo, kromě Marcuse, který tu jel pokaždé od… Odkdy?" Grönholm ochotně doplňuje: "1975!" A Hirvonen pokračuje: "…takže zná všechny místní zkoušky. Letošní sezóna se vyvíjí velmi dobře. Svoji WRC kariéru u Fordu jsem začal v roce 2003 a tehdy jsem měl šanci ukázat Malcolmovi svůj potenciál. Pro letošek jsme podepsali smlouvu a já jsem šťastný, že jsem mohl týmu pomoci získat titul pro Ford."
A co Mikko Hirvonen plánuje na závěrečný podnik sezóny - Wales Rally GB? "Svoji pozici v žebříčku mám jistou a tak jedu do Británie bez jakéhokoliv tlaku. Můžu dělat co budu chtít! Je to tak, v Británii nehodlám Malcolma poslouchat, navíc myslím, že zůstane tady na Zélandu a ještě pořád bude slavit toto vítězství."
Spolujezdec Jarmo Lehtinen komentuje veskrze hladký průběh soutěže: "Snažili jsme se najít správný rytmus a to se nám povedlo hned od prvního testu. Vlastně to bylo docela snadné, jediným problémem byla špatná volba pneumatik v sobotu ráno, ale naštěstí se nepřihodilo nic zlého. Chceme se dostat ještě blíže k Marcusovi a Sebovi. Po celý rok jsme byli třetí a naším cílem je bojovat s nimi a některé dny být nejrychlejší."

prevzato ze: wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.