Solberg: Nemám co ztratit!

26. listopadu 2006 v 11:58 | Lahváč |  News
Petter Solberg má ve Walesu velmi příznivou bilanci. Již čtyřikrát zde zvítězil a zná zde jedinou taktiku - jet na plný plyn.
Jednička Subaru se vrací na místo svých velkých triumfů. V roce 2002 zde slavil své první vítězství v seriálu mistrovství světa a o rok později tu v dramatickém boji o titul mistra světa porazil Sebastiena Loeba.
I z těchto důvodů má Solberg patřičnou motivaci a chce hned od začátku pořádně zabrat. "Od prvních metrů soutěže pojedeme maximum možného. Tak to prostě je," vysvětluje Solberg naprosto jasně. "Je to konec sezóny a my už nemáme co ztratit."

Foto: Petr Lusk
Díky posunutému termínu konání soutěže se musí jezdci připravit na velmi nepříznivé povětrnostní podmínky a počítat se sněhem, ledem a především s hustou mlhou. Pro Solberga to však není důvod k nářkům. Naopak si díky těmto nesmírně těžkým podmínkám dává Nor větší šance na úspěch.
"Věřím, že to bude stará dobrá Rally GB se svým pověstným počasím a množstvím břečky na cestách. To by byly ty nejlepší podmínky pro mne," prozrazuje Solberg. "Naše pneumatiky byly v těchto podmínkách skvělé a také tým si v náročných podmínkách vždy věděl dobře rady."
Do karet by Solbergovi kromě počasí mělo hrát i to, že jeho spolujezdec Phil Mills je z Walesu. Lze tedy předpokládat, že posádka bude silně podporována i informacemi od domorodců. "Vždy zde požíváme velké podpory ze strany místních lidí. Je to zejména tím, že Phil bydlí nedaleko. Bylo by pro nás skvělým zakončením sezóny, kdybychom opravdu uspěli."
převzato z : ewrc.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.