Sordo a výlet mezi klokany

1. listopadu 2006 v 15:55 | Lahváč |  News
Dani Sordo a jeho naděje měly v Austrálii krátké trvání. Porucha převodovky přišla už 500 metrů po startu první etapy.
Španělská dvojka týmu Kronos Citroen jela do Austrálie poprvé a jak je známo, tato rally nováčkům chyby neodpouští. Ale to, co si pro přichystala pro Daniho, bylo obzvláště kruté. Za brzké odstoupení nemohla jeho vlastní chyba, ale porucha jinak velmi spolehlivé Xsary WRC. Už po půl kilometru RZ3, tedy prvního pátečního testu, se červenému vozu se startovním číslem 3 zasekla převodovka. Posádka byla nucena odstoupit, po jednoduché výměně bylo možné pokračovat, ale pravidlo SuperRally dovolilo posádce nastoupit až v sobotu a to s propastnou ztrátou.
Vyrovnané výkony po zbylé dva dny vynesly Sorda s Martim na konečné 23. místo, které při nízké účasti vozů WRC znamenalo 1 bod do hodnocení týmů. Dani říká: "V pátek jsem začal opatrně, po jedné sérii zatáček jsem chtěl přeřadit nahoru, ale auto se chovalo, jako kdyby tam byl neutrál. Samozřejmě jsem doufal v lepší výsledek. Tohle balancování na povrchu s nulovou přilnavostí mě však hodně naučilo, což je vlastně náš cíl pro tuto sezónu. Zajeli jsme i několik docela dobrých časů a to je povzbudivé."
Dramata pro španělskou posádku neskončila ani v neděli: "Viděli jsme klokany na Helena North (RZ22) - dva malé - zrovna se chystali přejít cestu. Zpomalil jsem a opatrně je objel, ale hned za nimi šel další, tentokrát obrovský - možná jejich táta? Nikdy předtím jsem žádného neviděl, ani při seznamovacích jízdách. Asi si je budu muset zajít prohlédnout do parku Cabarceno." Na závěr ještě Dani dodává: "Co se týče zkoušek, jsou hodně zrádné, ale dá se na to zvyknout."
prevzato z:wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.