Dokonalý vstup C4 WRC

24. ledna 2007 v 16:30 | Lahváč |  News
Již první dvě noční rychlostní zkoušky přinesly do Citroënu náznak úsměvu. Obě C4 WRC totiž figurovaly v celkovém pořadí na prvních dvou místech, Sebastien si připsal dva nejrychlejší časy a vybudoval si dostatečný náskok. Další dva dny se odehrávaly přibližně ve stejném duchu, Sebastien a Dani si hlídali své náskoky a soupeři nebyli schopni se jim přiblížit. Letošní vítězství navazuje na tři po sobě jdoucí výhry v letech 2003, 2004 a 2005. Loni zde po Sebově výletu mimo trať zvítězil Marcus Grönholm.
"Letošní double je výsledek tvrdé práce v Citroënu," říká Guy Fréquelin, šéf stáje. "K tomu, aby C4 vyhrála na své první soutěži bylo potřeba každého člověka, který byl k dispozici. Pro mě je to odměna za to, že byl vyvíjen nátlak na návrat Citroënu do světového šampionátu. Toto vítězství máme také díky pneumatikám BF Goodrich. Není obvyklé, aby nové auto hned od začátku vítězilo. C4 zvítězila v devíti erzetách za sebou, v osmi figurovala dokonce na prvních dvou místech! To je senzační vstup C4 WRC na mezinárodní scénu."
Sebastien letošním vítězstvím vyrovnal rekord Sandro Munariho, Watrera Röhrla a Tommi Mäkinena, kteří také vyhráli Rallye Monte Carlo čtyřikrát: "Výsledek na Monte Carlu je veliká odměna pro každého v Citroën Sport," říká Seb v cíli. "Je to opravdu fantastické, protože před startem toho bylo tolik neznámého - nová C4, moje ruka, nové rychlostní zkoušky a v neposlední řadě také naši soupeři. Také jsem věděl, že nebude snadné bojovat s Danim. Je velmi příjemné, že jsem Monte vyhrál počtvrté, lepší vstup do sezóny jsme si ani nemohli přát. To že jsme dokončili soutěž na prvních dvou místech je obrovské povzbuzení pro celý tým. Na asfaltu máme premiéru úspěšně za sebou, nyní nás to samé čeká na sněhu a šotolině."
Dani Sordo bezvadně zvládnul tlak, pod kterým jako týmová dvojka do soutěže vstupoval: "Kdyby mi někdo řekl, že soutěž dokončím na bedně, pravděpodobně bych mu nevěřil. Dokončit Rallye Monte Carlo na druhém místě je jako sen. Nechci se nechat unést tímto výsledkem, proto budu k příští soutěži ve Švédsku přistupovat, jako by to byl nový začátek sezóny. Sebastien je světový šampion a já tu nejsem od toho, abych s ním bojoval, ale abych se učil a postupoval vpřed."

převzato z : wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.