Marcus Gronholm popáté vyhrál Švédskou rally

13. února 2007 v 9:45 | Lahváč |  News
Posádka Marcus Grönholm - Timo Rautiainen opět zvítězila ve Švédské Rally. Bylo to již popáté v jejich kariéře a letošní soutěž tito Finové zcela ovládli, když se svým Focusem RS WRC 06 vyhráli 11 z 20 rychlostních zkoušek.
Marcus, kterému bylo nedávno 39 let, se vedení ujal v páté rychlostní zkoušce a už jej nepustil. V sobotu vyhrál pětkrát za sebou a vytvořil si dostatečný náskok před posledním dnem Švédské Rally. Tímto vítězstvím, které bylo již jeho 26 v kariéře, se vyrovnal v počtu vyhraných podniků v MS legendárnímu Carlosi Sainzovi.
Posádky absolvovaly celkem 342 soutěžních kilometrů, které se jely v okolí městečka Hagfors, 90 km severně od základny soutěže v Karlstadu. Zmrzlé cesty a mnoho sněhu zajišťovaly výborné podmínky pro průběh soutěže. Během prvních dvou etap bylo počasí poměrně mírné, poslední etapa (86 km) se odehrávala v mrazech až - 22°C.
Grönholm si užíval bezproblémovou soutěž a do cíle dorazil s náskokem 53,8 vteřiny na druhého Sebastiena Loeba.
"Byl to skvělý víkend, všechny problémy se nám vyhýbaly. Je to mé páté švédské vítězství a jsem na to patřičně pyšný," říká Marcus.
"V sobotu ráno se naskytla šance zvýšit můj náskok před Sebastienem, tak jsem toho využil. Ve dvou erzetách jsem svůj náskok zdvojnásobil a pak jsem si mohl vydechnout. Skutečným problémem byla pouze nedělní teplota. Byla taková zima, že v první zkoušce nám namrzaly okna uvnitř auta. A i když jsem měl vyhřívané ponožky, mé nohy byly tak studené, že jsem téměř necítil pedály."
Druhá posádka BP - Ford týmu ve složení Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen dokončila švédskou soutěž na třetí příčce, když druhého Loeba ztratila 47,7 vteřiny. Pro Mikku je to již osmé pódium v posledních 11 soutěžích, na kterých startoval.
"Byl to dobrý víkend, ale nebylo to snadné, protože jsem musel to co jsem ztratil v pátek. Umístění na bedně byl můj cíl a toho jsem dosáhl. Miluji pódium a miluji body a těch mám po dvou soutěžích celkem dost. Loni jsem jich po dvou soutěžích tolik neměl, takže je to moc dobrý vstup do sezóny 2007."
Malcolm Wilson, šéf týmu BP - Ford: "Marcus ve Švédsku zcela dominoval. Ve druhé etapě svůj náskok zdvojnásobil, když ujel Sebastienovi o 20 vteřin. To bylo zlomové. Mikko druhou etapu zajel také velmi dobře a přivezl do cíle dobrý výsledek. To je dobré znamení před Norskou Rally."

převzato z : wrc.cuto.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.