Norská Rally: krásná ale těžká

21. února 2007 v 14:13 | lahváč
Po vstupu Norska do světa Rally na nejvyšší úrovni se jezdci shodují: soutěž se nachází v krásném prostředí a přinesla pilotům mnoho radosti, přesto však od nich vyžadovala tu nejvyšší koncentraci.
"Uf, bylo to neuvěřitelné! A přitom tak těžké," sdělil šťastný vítěz Norské Rally Mikko Hirvonen. Jeho týmový kolega od Fordu Marcus Grömholm k tomu řekl: "Charakter tratě mi velmi připomínal finskou Arctic Rallye."
Další jezdec na Fordu, domácí Henning Solberg si na domácí soutěži vyjel další skvělé třetí místo: "Až když jedeš opravdu na své hranici, tak to teprve začíná být ta správná radost." Jeho dosud slavnější bratr Petter Solberg se nakonec v cíli radoval ze čtvrté pozice těsně za svým bratrem. Zejména se mu líbili norští fanoušci: "Jednoznačně pozitivní reakce diváků a fanoušků byly jednoduše velkolepé."
"Horské rychlostní zkoušky byly opravdu nádherné. Vháněly mi smích do tváře, neuměl jsem tomu zabránit," řekl Per-Gunnar Anderson, vítěz juniorské klasifikace a ještě k tomu dodal: "Opravdu jsem si závod užil a organizace taktéž neměla chybu."
Zdaleka ne všichni piloti si ovšem poradili bez problému s masami sněhu: "V Norsku jsou na tratích opravdu rychlé pasáže, na které vzápětí navazují úzké zatáčky. Je velice snadné udělat chybu," vysvětloval úřadující mistr světa Sebastien Loeb, který se po dvou výletech mimo trať propadl pořadím až na pro něj zcela netypické konečné čtrnácté místo v cíli. Přesto však tovární pilot Citroenu zastává zařazení dvou soutěží na sněhu do kalendáře MS: "Myslím si, že je dobré mít v kalendáři zařazené dvě soutěže jako je Švédsko a Norsko, které jsou tak odlišné a vyžadují opravdu mimořádnou koncentraci."
Skvělého výsledku dosáhl i náš pilot Jan Kopecký, který svým osmým místem v cíli vybojoval další bod do hodnocení jezdců v mistrovství světa. Opět se tak ukázalo, že ukázněná a soustředěná jízda s ne zcela konkurenceschopnou technikou v rukou dobrého pilota nese své ovoce. Pro úplnost je dobré dodat, že Kopecký dojel jako druhý nejlepší "neseveřan" za šestým Gallim.
převzato z : ewr.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.