Colin McRae: ,,má budoucnost je otevřená''

11. března 2007 v 10:10 | Lahváč |  News
Colin McRae je stále obrovskou hvězdou světového rallysportu. Co si myslí, co plánuje pro příští rok a jak o vypadá s jeho soutěžním speciálem?
Světový šampión z roku 1995 Colin McRae je už čtvrtou sezónu bez stálého angažmá, ale stále patří mezi světovou extratřídu. Dokazuje to při občasných záskocích v mistrovství světa, naposledy zastoupil samotného Sébastiena Loeba. Server Crash.net jej vyzpovídal a vy si teď můžete přečíst to nejzajímavější z rozhovoru.
Coline jako jsou tvé plány pro rok 2007? Je už něco zařízené?
"Ne, jasné není ještě nic. Dělám různé drobnosti z různých oblastí motorsportu, ale není v tom žádná práce s volantem. Každopádně jsem otevřený všem nabídkám."
Jak to vypadá s vývojem tvého rally auta R4?
"Moc dobře. Doufám, že jej už brzy začneme testovat, jsem tím nadšený a úplně pohlcený."
V minulosti jsi se zúčastnil slavného závodu v Le Mans. Je to něco, co by sis chtěl do budoucna zopakovat?
"Určitě! Náš kalendář je téměř prázdný, takže Le Mans je jednou z věcí, na kterou bychom se mohli zaměřit." Také jsi byl v Americe na X-Games. Podíváš se tam letos znovu?
"Jasně! Vloni jsem si to skvěle užíval a moc rád bych se tam vrátil."
Když se podíváme na WRC 2007, máme tu Sébastiena Loeba a nový tým Ford. Jak si myslíš, že to bude letos vypadat?
"Myslím, že se schyluje k další bitvě mezi Sébastienem a Marcusem. Také doufám, že se Petter dostane zpět do formy, snad mu k tomu pomůže nové auto už v Mexiku. Pak je tady také Mikko Hirvonen. Všechno se to vybarvuje opravdu dobře. Mám pocit, že tento rok bude živější a zajímavější, než ten minulý, snad se také dočkáme vícero vítězů."
Co říkáš na Matthewa Wilsona, který je v současné době jediným britským jezdcem ve WRC. Jak myslíš, že si letos povede?
"Taková věc zabere nějaký čas. Prostě ho hodili do hluboké vody, aby se naučil plavat. Sbírá zkušenosti a jde mu to lépe a lépe. Nezbývá než čekat, uvidíme, jak mu to půjde."
Když se podíváme na JWRC, Británie zde měla vloni Guy Wilksq a Krise Meeka. Jak myslíš, že si povedou v roce 2007?
"Bohužel je to teď pro ně hodně tvrdé. Na obzoru nejsou žádné příležitosti a tak to prostě někdy je. Dostanete se na určitý stupeň dovedností, ale další krůček stojí nehorázné peníze, které je teď v Británii obtížné sehnat. Nic nesejde na tom, jak skvělí to jsou jezdci."
Plné znění rozhovoru najdete na adrese crash.net.
převzato z : wrc.auto.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rich rich | 15. září 2007 v 23:30 | Reagovat

jeho kariéra skončila...... dneska se colin zřítil s helikoptérou a zemřel i se synem..... http://timesonline.co.uk/tol/sport/more_sport/article2461339.ece

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.